Akıllı Telefonlar İçin 2014’ün En İyi Zeka Oyunları

Merhaba Arkadaşlar;

Hep program tanıtımı, ne nasıl yapılır anlattıktan sonra biraz da eğlenceli bir şeyler anlatayım dedim ve sizler için 2014 yılında en çok beğenilen oyunlardan birkaç tanesini derleme gereği duydum. Zeka oyunları kategorisinde yer alan bu oyunlar akıllı telefon kullanıcılarının bağımlı hale geldikleri oyunlardan bazıları.

Az sonra anlatacağım oyunlar ilerlemeli olarak oynanan ve her seviyesi birbirinden zor, dikkat ve zeka gerektiren oyunlar. Sizler için her oyunun IOs ve Android platformlarında yer alan indirme bağlantılarını koydum. Telefonunuzun ya da tabletinizin markasına göre istediğiniz bağlantıdan oyunları cihazınıza indirebilirsiniz.

İşte Oyunlar;

1. Paperama Oyunu

zekaoyunlari_1

Origami kağıt katlama sanatının mobil cihazlara dönüştürülerek bir oyun haline getirilmiş versiyonu diyebiliriz Paperama oyununa. Oyun bölümler ilerledikçe zorlaşan ve belirli şekillerdeki kağıdı verilen talimatların dışına çıkmadan katlamanız gerekiyor.

İlk başlarda bu oyun da çok basitmiş dedirten birkaç bölüm sonra ise yok artık bunu da yapamam dedirten bu oyunda yaptıklarınızı gördükçe siz de şaşıracaksınız.

Oyun kurulum esnasında e-posta adresinizi isteyebilir bir sakıncası yoktur ancak vermeden de oyunu kurabilirsiniz.

Şimdi Oyunu Android cihazları için indirecek olanlar buraya tıklayarak,

Paperama Oyununu IOS sistemli cihazları için indirecek olanlar buraya tıklayarak oyunu indirip cihazlarına kurabilirler.

 

2. DOOORS Oyunu

zekaoyunlari_2

Oyun özünde bir odadan başlayıp çeşitli ipuçları ve taktiklerle zekanızı kullanarak odadan çıkmanızı hedefleyen bir oyun. Doors oyunu şu ana kadar zeka oyunları arasında en fazla bağımlılık yapan oyunlardan bir tanesi olarak gösteriliyor.

80 adet odadan oluşan Dooors oyununda her odanın farklı stratejilerle ve taktiklerle geçilmesi gerekiyor. Tamamen ücretsiz olan bu oyun 2014 yılında oyunseverelerin bir hayli ilgisini çekmiş durumda.

Odadan çıkmak için cihazınızı da bir hayli çevirip sallayacaksınız. Şimdiden dikkat bölümleri geçemedikçe sakın cihazı fırlatmayın:D

Oyunu IOS sistemli cihazları için indirmek isteyenler buraya

Oyunu IOS sistemli cihazları için indirmek isteyenler buraya tıklayarak oyunu ücretsiz olarak indirebilirler.

 

3. Watercolors Oyunu

zekaoyunlari_3

Bulmaca oyunlarına yeni bir bakış açısı getiren Watercolors oyununda amaç aynı renkleri birleştirmeniz ve farklı renkleri bir araya getirerek yeni renkler oluşturmanız.

Oyunda canınızı sıkacak tek unsur sağdan soldan çıkan reklamlar olabilir.

IOS sisteme sahip kullanıcıların oyunu indirebilmeleri için buraya tıklamaları gerekmektedir.

 

4. Kiwanuka Oyunu

zekaoyunlari_4

Arkadaşlar bir tane de çok popüler ancak ücretli olan oyunlardan bir tanesini tanıtmak istedim. Kiwanuka oyunu ücretli oyunlar içerisinde en fazla oynanan zeka oyunlarından bir tanesi.

Sizden istenen belirli bir bölgeye ulaşmanız ancak bunu yaparken de oyun içinde kümelenmiş olan nesnelerden kaçmanız gerekiyor.

Kiwanuka oyununu IOS sistemli cihazlarına indirmek isteyen oyunseverler buraya

Kiwanuka oyununu Android cihazlarına indirmek isteyen oyunseverler buraya tıklayarak oyunu indirebilirler.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>