Bilgisayarınız için Ücretsiz Antivirüs Programları

Merhaba Arkadaşlar;

Bilgisayar ya da tabletinizin baş belaları virüsler için bir konu paylaşmak istiyorum. Ne kadar işletim sistemi çıkar çıksın ne kadar güvenlik önlemleri artarsa artsın maalesef virüsler başımızın belası.

Ne yapsak ne etsek bir türlü kurtulamıyoruz. Kimilerimiz ücretli antivirüs programları, kimilerimiz ise format atmakla çareyi buluyoruz. Ben sizlere bugün ücretsiz olarak kullanabileceğiniz antivirüs programlarından bahsetmeye çalışacağım.

Bilgisayarınızda ya da tabletinizde hangi antivirüs programını kullanmanız gerektiğine karar veremiyorsanız bu yazıyı incelemelisiniz.

Bilgisayarım için neye göre antivirüs seçmeliyim?

Arkadaşlar bilgisayarınızın ram seviyesine göre kendinize antivirüs seçebilirsiniz. Bilgisayarınızı zorlamayacak çok fazla ram kullanmayacak antivirüs programları virüsten sizi kurtaracaktır ancak rami çok kullandığından bilgisayarınız yavaşlayacaktır.

Bilgisayarınız için Kullanabileceğiniz Ücretsiz Antivirüs Programları

1 – Avira Free Antivirüs

avira1

Arkadaşlar kırmızı şemsiye simgesi ile tanıdığımız avira son zamanlarda gözde olan antivirüs programlarından bir tanesi. Elbette bazı virüsleri göremeyebiliyor ancak ücretsiz olmasının bunda etkisi çok büyük. Eğer aviranın ücretli olanını satın alırsanız daha iyi bir koruma sağlayacaktır.

Ancak windows security essential ile birlikte iyi bir ikili oluşturmaktadır. Ram kullanımı çok yüksek değil kullanışlı bir programdır.

2 – Avg Free Antivirüs

avg

Yine ücretsiz antivirüs yazılımlarının içerisinde popüler olan yazılımlardan bir tanesi AVG. Sınırlaması olmayan hemen hemen avira ile aynı şekilde ram tüketen bilgisayarı çok fazla yormayan bir antivirüs programı. Rahatlıkla bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz.

3- Avast Free Antivirüs

avast

Ücretsiz antivirüs tavsiyelerimize avast ile devam ediyoruz. Avast önceden sadece ücretli olan bir yazılımken şu an kısıtlı da olsa ücretsiz bir sürümü bulunmaktadır. Eskiden beri piyasada var olan avast iyi bir koruma sağlamaktadır.

4- Microsoft Security Essentials

microsoftsecurtyessential

Arkadaşlar microsoft’ un kendi antivirüs programıdır ve tamamen ücretsizdir. Çok güçlü olduğu söylenemez ancak bilgisayarı da çok fazla yormadan yeterli düzeyde bir koruma sağlamaktadır.

 

Gelelim benim size önerilerime;

Eğer bilgisayarınız 3 ve üzeri bir ram’ e sahipse bence ücretli bir antivirüs almanıza gerek yok. Ücretsiz olan herhangi bir antivirüsü indirin ve yanında microsoft securty essential ile birlikte kurun. Sizler için yeterli olacağını düşünüyorum.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>