Bootlu Windows 7 DVD’ si Nasıl Yapılır?

Merhaba Arkadaşlar;

Artık çoğumuz kendi bilgisayarlarımıza kendimiz format atabiliyoruz. Her şey internette birkaç aramayla öğrenilmekte ve yapılabilmekte artık. Bugün sizlerle paylaşmak istediğim ücretsiz bir program olan ve microsoft’ un kendi sunmuş olduğu programlardan biri olan Windows 7 Usb Download Tool Kullanımını anlatmak.

Öncelikle Windows 7 Usb Download Tool nedir ve hangi amaçla kullanılır buna değinmek istiyorum.

Windows 7 Usb Download Tool Nedir?

Windows 7 USB Download Tool Microsft’ un bizlere sunduğu ücretsiz bir program. Bu program sayesinde iso dosyası halindeki Windows 7 Kurulum dosyasını Cd den ya da USB bellekten başlayacak şekilde sistem kurulumu yapmaya( format atmaya) uygun hale getirebiliyorsunuz.

Siz eğer Windows 7 kurulum dosyasını direkt olarak dvd ye yazdırırsanız bilgisayarınız ilk açılışta dvd den başlasa bile Windows 7 kurulumuna geçmeyecektir.  Sizin dvd ya da usb belleğinizi bootlu dediğimiz hale dönüştürmeniz gerekecektir. O yüzden bu program bu yöntemi yapabileceğiniz en kolay programdır.

win7usbdownloadtool_1

Windows 7 Usb Download Tool Kullanımı 

Şimdi isterseniz hem dvd hem de usb belleğimizi bootlu bir windows 7 olacak şekilde nasıl oluştururuz göstermeye çalışalım.

Şimdi yanda verceğim linkten programımızı indirip kuralım.Windows 7 Usb Download Tool İndir.

Kurulum tamamlanıp masaüstündeki kısayolu tıklayıp programı çalıştırdıktan sonra aşağıda göreceğiniz şekilde küçük bir pencere şeklinde program açılacaktır.

win7usbdownloadtool_2

 

Burada hedef dosya seçmemiz gerekmektedir. Browse yazan öğeye tıklayarak Windows 7 dosyamızı seçiyoruz.

win7usbdownloadtool_3

Hedef dosyamızı seçip Aç dedikten sonra Next Seçeneğine tıklıyoruz. Şimdi karşımıza iki seçenek çıkacaktır. 

Bunlardan birincisi USB Device seçeneği ki eğer siz Usb Bellekten format atmak istiyorsanız bu seçeneği seçip devam edeceksiniz. Devam ederken size sadece Belleğiniz komple sileceğim kabul ediyormusun diye bir soru soracak Evet derseniz dosyaları belleğe kopyalamaya başlayacaktır.

İkinci seçenek ise Dvd ye dosyaların kopyalanmasıdır. Burada da DVD sürücünüze boş bir Dvd takıyorsunuz ve dvd seçeneğine tıkladığınızda bootlu bir Windows 7 Dvd oluşturulmaya başlanıyor.

win7usbdownloadtool_4

Programın kullanımı çok basit yine de anlamadığınız ya da yapamadığınız bir yer olursa bize yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>