Brother DCP-1111 Yazıcı Resetleme

Brother marka yazıcılar için toner resetleme olayı oldukça basittir. Atık toner haznesi bulunmayan ve tek bir hazneden toner dolduracağınız bu yazıcılarda çarkları uygun pozisyona getirerek toneri resetleyebilirsiniz.

Öncelikle yazıcı için toz toneri Brother marka uyumlu olacak şekilde temin etmeniz gerekiyor. Toz mürekkebi aldıktan sonra yazıcımızın drum ünitesini (yeşil renk olan) çıkartıyoruz ve ardından onun içindeki kartuşu çıkartıyoruz.

Brother_dcp1511_2

Kartuşumuzun bir tarafından toz toneri dolduracağız ancak önce içini tamamen boşaltmamız gerekecek bunun için elektrik süpürgesi kullanabiliriz. Diğer tarafında ise 2 vida ve reset çarkı olacak. Bu vidaları toneri doldurduktan sonra söküyoruz.( Korkmanıza gerek yok kırılmaz bozulmaz) Karşınıza 5-6 adet birbiri içine geçmiş çark olacak bu çarkları aşağıdaki resimdeki gibi (yönlerini )ayarlayın. Artık Yazıcınız resetlendi. Bu işlemi her zaman kabul etmeyebiliyor. Lütfen birkaç kez deneyin.

 

Brother_dcp1511_3

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>