Brother DCP-1511 İnceleme,Tavsiye

Ev veya iş yerinde yazıcı kullanan kişilerin oldukça sık karşılaştığı soru işaretlerinden biridir yazıcı seçimi. Bu yazımızda sizlere Brother DCP-1511 özelliklerini artı ve eksilerini anlatmaya çalışacağız.

Brother_dcp1511

Neden Brother DCP-1511

Öncelikle ürün yakından takip ettiğim ve tabir-i caizse içini dışını bildiğim bir ürün. Okulda bir sınıfa ait olacaksa ya da evde kullanılacaksa oldukça kullanışlı bir yazıcı. Bilmeyenler için söyleyebilirim, bir kere mürekkepli değil lazer yazıcı diğer bir söylemle toz toner kullanmakta. Bunun nasıl bir avantajı var mürekkep dondu, aktı vs. gibi sorunlar olmuyor.

Maliyet?

En Önemli konulardan bir tanesi tabi ki maliyet. Yazıcı şu anda piyasada 350 tl civarında satılmaktadır. Sayfa başı maliyeti ise şu şekilde belirteceğim; Bir toner ile 800-1000 sayfa arası çıktı alabiliyorsunuz. Peki bir toneri ne kadara dolduruyoruz ya da bunun toneri dolduruluyor mu? Evet zaten size bu yazıcıyı tanıtmamın en önemli nedeni bu yazıcıya toz mürekkebi kendimiz dolduracağız. Sakın yapamam diye korkmayın kesinlikle çok kolay.

Tarayıcısı var mı?

Evet tarayıcıya sahip, aynı zamanda kimlik için kopyalama özellikleri, çektiği sayfaların sayfasını tutma vs. gibi ufak özellikleri de mevcut.

Eksileri yok mu?

Benim görebildiğim makinanın 2 tane dezavantajı bulunmakta Bunlardan birincisi toner doldurduktan sonra arada sırada toner bitti uyarısı verebiliyor ki bunun çözümü çok basit. Çarkları açıyorsunuz tekrar uygun pozisyona getiriyorsunuz. Bkz.http://www.bilgesite.com/brother-dcp-1511-yazici-resetleme/

2.si ise makina normal yazıcılardan daha fazla ısınıyor. Bir almada 200 çıktı falan almayacaksanız hiç sorun olmuyor.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Kategori: DONANIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>