Devlet Kurumları Sitelerine Chrome İle Bağlanın

Günümüzde internet kullanımı için birçok browser kullanılmaktadır. Ancak bunların içinde kullanım ve popularite açısından en fazla ön plana çıkmış browser Google Chrome’ dur. Çoğumuz Chrome browserı kullanıyoruz ancak devlet kurumlarının çoğu hala sadece İnternet Explorer destekli web siteleri kullanmakta ısrarcılar. Örneğin E-okul, Mebbis, Tefbis gibi okulları ilgilediren sistemlerde kullanıcılar mecburen İnternet Explorer kullanmaktadırlar.

Chrome üretmiş olduğu bir eklenti ile bu sorunu da çözmüştür. Şimdi sizlere bu eklentinin kurulumunu resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

1. İlk olarak Google Chorme’ u açarak google sayfamıza gidiyoruz. Arama bölümüne ” IE Tab Eklentisi” yazarak aratıyoruz. İlk Sırada çıkan Chrome Web Mağazası – IE Tab sayfasına gidiyoruz.

 ietab_1

2. Karşımıza çıkan sayfada kırmızı kutucuk içinde gösterilen ücretsize tıklıyoruz.

 ietab_2

3. Gördüğünüz gibi eklenti kuruldu. Şimdi chromu kapatıp tekrar açıyoruz.

 ietab_3

4.E-okula giriyoruz. Zaten normalde de e okula chrome ile giriş yapabiliyor fakat rapor alamıyorduk. Ya da bazı menüler arasında geçiş yapamıyorduk. Artık raporlara girmeden önce ya da menüler arası geçişi sağlayamadığınızda aşağıdaki resimde kırmızı kutu içinde gösterilen eklenti ikonuna tıklıyoruz ve artık Chrome’ u Explorer gibi kullanabilirsiniz.

 ietab_4

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>