Canon Pixma MP110 Kartuş Resetleme

Merhaba Arkadaşlar;

Bitmeyen kartuş sisteminin monte edilerek çok ucuz maliyetli renkli yazıcılar elde ettiğimiz canon yazıcıların Mp110 serilerinin nasıl resetlendiğini anlatmaya çalışacağız.Aldığımız yazıcılarda normalde kartuş fiyatları yazıcıdan pahalı fiyata gelmektedir. Ancak bitmeyen kartuş sistemi takviyesiyle bu yazıcıları çok ekonomik yazıcılara dönüştürmekteyiz. Bu tarz bitmeyen kartuş sistemlerinin maliyetlerinin yanında bir takım sıkıntılar da yer almaktadır. Özellikle sonradan takılan sistemler kafa tıkanması, ped hatası yazıcı reset hatası gibi bir takım hatalar çıkarmaktadır. Şimdi sizlere kartuş bitmemiş olmasına rağmen kartuşlarınızı değiştirmenizi söyleyen Canon Pixma Mp110 modelindeki yazıcıların kartuşları nasıl resetlenir onu anlatmaya çalışacağız.

canon_pixma110_1

 

Canon Pixma Mp110 Yazıcı Resetleme

Öncelikle makinayı servis moduna sokmamız gerekiyor. Bunun için MenuScan-CopyScan düğmelerine basıyoruz.

Sağ ve sol düğmelerini kullanarak NVRAM yazısına gelip Ok/Tamam düğmesine basıyoruz.

Yine aynı şekilde sağ sol tuşlarıyla CMY ink level menüsüne gelip Ok diyoruz.

Sağ sol tuşlarını bir kez daha kullanarak “1” i seçerek Ok diyoruz.

Tekrar sağ sol tuşları ile K İnk Level yazısı üzerine gelip yine Ok diyoruz.

Yine sağ sol tuşları ile “1” i seçip ok diyoruz.

Son olarak üzerinde // simgesi olan RESET düğmesine basarak resetleme işlemini tamamlıyoruz. Artık makinemizin mürekkep seviyeleri sıfırlanmıştır.

İyi günlerde kullanın.

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>