Dünyanın En Hızlı MicroSD Kartı

Mobil dünyanın çok hızla ilerlemesi ve akıllı telefonların mükemmel fotoğraf çekebilme özellikleri sebebiyle kart üreticileri de yeni gereksinimlere ihtiyaç duydular. Toshiba ise bu yeni gelişmelere en hızlı ayak uyduran firma oldu.

yeni_kart_1

MicroSD kartlar içerisinde bu denli hızlara çıkabilen hiçbir kart yokken Toshiba bu kadar hızlı kartları çıkardı.

Dünyanın en hızlı kartları Toshiba tarafından tanıtıldı. Saniyede 260 Megabyte okuma hızına sahip olan kartlar yazma hızı olarak da 240 Megabyte ‘ ı 1 saniyede gerçekleştiriyorlar. Ayrıca bu kartların boyut olarak şu an piyasaya sürülen örnekleri 32 GB ve 64 GB. Toshiba’ nın üretmiş olduğu yüksek hızlı kartlar sayesinde 4K videolarda ve yüksek çöznürlük fotoğraflar üzerinde çalışmalarda sorunların hepsi kaldırılmış gibi görünüyor.

Toshibadan belirtilen bilgilere göre 32 GB’lik kart 260-240 MB’sn okuma/ yazma hızı sunarken diğer modeli ise 145-130 MB/sn okuma/yazma hızı sunabiliyor.

Toshibanın düşük kapasiteli kartı (32GB) şu anki UHS-I kartlardan 8 kat daha fazla hızlı yazma performansı sunuyor. Okuma oranındaki performans farkı ise 2.7 kat. Aşağıda sizlere bu iki kartın teknik verileri gösterilmektedir.

yeni_kart_2

 

Kartların ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bir bilgi söylenilmedi. Ancak hızla gelişen Mobil dünyada kartların çıkış tarihinin çok fazla uzun süreceği söylenemez.

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Kategori: DONANIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>