E-posta/ E-mail Hesabı Nasıl Alınır?

Kelime anlamı olarak e-posta/e-mail elektronik posta anlamına gelmektedir. Bugün internet kullanımına yeni başlayanlar ya da daha önce hiçbir e-posta hesabı açmamış olanlar için e-posta hesabının nasıl alınacağını anlatmaya çalışacağız.

Ancak e-posta alımına geçmeden önce birkaç ufak tefek ayrıntıdan bahsetmek gerekir. E-posta adresinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz o yüzden komik ya da abes e-posta adresleri almaktan kaçının.

Örneğin çocuğunuzun öğretmeni e-posta adresinizi soruyor asabi_hovarda34@…. gibi bir cevap vermek pek de kolay olmayacaktır. Şimdi sizlere e-posta hizmeti alabileceğimiz birkaç internet sitesi linki yazacağım. Bunlardan herhangi birisine girip genel olarak aynı mantıkla e-posta adresi alabilirsiniz.

Gmail

Hotmail

Yahoo

Örneğin siz gmail aldınız, hotmail’ e posta yollayamasınız diye bir şey yok. Herkes istediği yere istediği hesaptan e-posta yollayabilir. Peki bunlardan hangisini almalıyım diye soracak olursanız. Şahsen ben gmail ya da hotmail’ den birisini hatta 2 sini de açıp kullanırdım ki kullanıyorum.

Şimdi gelelim kayıt işlemine, Aşağıda bulunan resimde gerekli açıklamaları yaptım. Uygun şekilde siz de formu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Ben Gmaili seçtiğinizi düşünüp onu açıklıyorum.

e_posta_alma

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

2 Yorum

E-posta/ E-mail Hesabı Nasıl Alınır? için 2 Cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>