Epic Pen Programı Kurulum ve Kullanımı

Merhaba Arkadaşlar;

Etkileşimli tahtalar son günlerde oldukça konularımıza hakim olmaktaydı ve ben bugünden aynı konu alanından devam etmek istedim. Tamamen ücretsiz, kullanımı oldukça basit ve bir o kadar kullanışlı bir program olan Epic Pen programını anlatmaya çalışacağım.

Epic Pen Programı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Epic Pen daha çok etkileşimli ve akıllı tahtalarda kullanılan tahta kullanımını oldukça elverişli hale getiren adından da anlaşılacağı gibi çizim daha doğrusu kalem programıdır.

Yapısında bulunan kalem, fosforlu kalem silgi ve benzeri araçlarla tahta üzerindeki herhangi bir görüntü üzerine her renkte yazı yazmaya olanak sağlar.

Şimdi isterseniz epic pen kurulumunu anlatalım ve bir kaç uygulamaya bakalım.

Epic Pen Programı Kurulumu

Öncelikle epic pen programını arama motoruna yazarak kendi orjinal sitesine gidiyoruz. Ücretsiz olduğu için kendi sitesinden indirmemizde herhangi bir sakınca olmayacaktır.epicpen

 

Orjinal siteye girdikten sonra download bölümünden programın kurulum dosyasını indiriyoruz. Epic Pen kurulum dosyası ufak boyutlu bir dosyadır.

epicpen1

 

Dosya indikten sonra kurulum dosyasına çift tıklayarak sürekli ileri diyerek kurulumu tamamlıyoruz. Kurulum esnasında sürekli ileri derken herhangi başka bir program kurmamaktadır.

Epic Pen Programı Kullanımı

Arkadaşlar çok kolay kullanımı olan epic pen programını 5 dakika içinde kendiniz bile anlayabilirsiniz. Ancak ben bir resim dosyası üzerinden ufak tefek bilgiler vermeye çalışacağım.

Epic-Pen

Gördüğünüz üzere programın araç çubuğu çok çok basit yapmanız gereken sadece istediğiniz kalem ya da fırça ile birlikte renk seçeneğinizi belirlemek. Yaptığınız yanlışlarda da silgi seçenekleri mevcut büyüklükler orta menüde bulunan dairelerle ayarlanmaktadır. Fosforlu kalem de önemli yerleri vurgulamak için kullanılabilecek alternatiflerden birisi.

Soru ve önerilerinizi için bizimle yorum bölümünden irtibata geçebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>