Epson L800 Mürekkep Seviyesi Nasıl Sıfırlanır?

Merhaba Arkadaşlar;

epson_l800_5

Epson L800 ve l810 epson firmasının özellikle fotoğrafçılar için ürettiği mükemmel bir yazıcı olarak görüyorum. Hatta bu yazıcıyı dükkanına alıp 20 bin liralık makinaları kenara kaldıran fotoğrafçılar bile tanıyorum.

Arkadaşlar mürekkep püskürtmeli olan Epson l800/l810 300 gr kağıtlara kadar her kağıt ve zarfa baskı yapabiliyor.

Ayrıca Printable cd ve dvdler üzerine fotoğraf baskısı da alabiliyor.

Arkadaşlar mürekkepleri 30-60 tl arasında değişen epson yazıcıları çok ekonomik yazıcılar olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ben bugün sizlere orjinal mürekkep ve muadil mürekkep kullanımıi epson l800/l810 pad hatası gidermeyi ve epson l800/l810 mürekkep seviyesi sıfırlamayı anlatmaya çalışacağım.

Epson l800/l810 ‘ da Hangi Mürekkep Kullanılmalı?

Arkadaşlar muadil mürekkep ve orjinal mürekkep arasında yarı yarıya fiyat farkı bulunmaktadır. Hatta muadil mürekkebi kiloluk alırsan bu oran çok daha alt seviyelere düşmektedir. Ancak muadil mürekkep kullanırken fotoğraflarınızın renk kalıcılığı biraz daha az olmaktadır ve mürekkep kafalarının bozulma ihtimali orjinale göre daha fazladır.

Bana göre eğer bu işten para kazanıyorsanız ve maliyeti düşürme adına muadil mürekkep kullanılabilir.

Ancak ev kullanıcısı iseniz bence orjinal mürekkep kullanın, para kazanma amacınız olmadığı için muadil mürekkep yüzünden makineniz bozulursa üzülmüş olursunuz.

Epson L800/L810 Mürekkep sıfırlama ve pad hatası sorununu kaldırma

Arkadaşlar mürekkep sıfırlama işi muadil mürekkep kullananlar için gerekli çünkü orjinal mürekkep kullanan arkadaşlar zaten mürekkepler üzerindeki kodları yazıcıya girerek mürekkep seviyeleri sıfırlamaktadırlar.

Ancak makine belirli bir zaman sonra pad dolu uyarısı vermektedir. Bu tüm kullanıcılar için geçerlidir.

Bu iki sorunu ortadan kaldırmak makineye sıfır makine olduğunu inandırabilmek için yapılması gereken işlem ve program var .

Epson Resetter adındaki aşağıdaki linkte bulunan programı bilgisayarınıza indirip hem pad uyararısını hem de mürekkep seviyesini epson yazıcılar için sıfırlayabilirsiniz

Epson Resetter İndirme Bağlantısı

ResetterEpsonL800

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Kategori: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>