Etkileşimli Tahta Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Merhaba arkadaşlar;

Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü Fatih projesi kapsamında etkileşimli tahtalar ortaokullara da dağıtılmaya başlandı. Faz 2 okullarında yeni tahtaların oldukça başarılı geldi ve öğretmenlerin işini çok kolaylaştırmaktadır.

Bugün sizlere bir çok öğretmenin zorlandığı hatta bilemediği bir konuyu anlatacağım. Bilgisayar etkileşimli tahtalara nasıl bağlanır.

Etkileşimli Tahta ile Bilgisayar arasındaki bağlantı nasıl kurulur?

Arkadaşlar öncelikle bağlantı yerlerinden bahsetmek istiyorum. Panelin yan tarafında hdmi girişi usb girişi stereo girişi mevcut. Biz biz akıllı tahta ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı hdmi kablosu ile yapacağız

Hdmi Kablosunu nasıl temin edeceğiz?

Arkadaşlar faz 2 ile gelen etkileşimli tahta içinde çıkan poşette 2 adet alıcı anten, 1 adet kumanda, 1 ader kalem ve hdmi kablo çıkmaktadır. Siyah renk olan kablo ile biz bağlantımızı kuracağız.

Bilgisayar bağlantısı nasıl yapılır?

Arkadaşlar isterseniz panelin yan tarafında buluna hdmi girişine bu kabloyu takarak yapabilirsiniz. Ancak her seferinde tak çıkar oldukça zor olacaktır. Bunun yerine tahtanın alt tarafından gelen kablolardan hdmi kablosunu bir seferlik olmak üzere tahtaya bağlıyoruz. Artık tak çıkar yok bundan sonra kanal üzerinde olan hdmi girişine elimizdeki siyah kabloyu takarak kullanabiliriz.

Bir ucu kanal üzerinde bulunan hdmi girişine, diğer ucu da bilgisayarımıza bağladıktan sonra etkileşimli tahta üzerinde bulunan input tuşuna basarak bilgisayarımızdaki görüntüyü aktarıyoruz.

etkilesimlitahtahdmi

Sonuç olarak arkadaşlar hala etkileşimli tahtaya alışamayıp bilgisayarını kullanmak isteyen öğretmenler, ya da bilgisayarındaki programlar sebebiyle bilgisayarını derste kullanmak isteyenler kısacası etkileşimli tahtayı projeksiyon olarak kullanmak isteyenler bu metotları uygulayabilirler.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>