Etkileşimli Tahta’ da Kullanılan Programlar

Merhaba Arkadaşlar;

Fatih projesi kapsamında okullara kurulan etkileşimli, diğer ve yanlış olan bir deyişle akıllı tahtalarda hangi programların kullanıldığı ile ilgili bir yazı yazmak gereği duydum bugün.

Öncelikle arkadaşlar ofis programları olarak neler kullanılmakta ona bakalım.

Etkileşimli Tahtalarda Kullanılan ofis programı Hangisidir?

Arkadaşlar Microsoft Office çoğumuzun bilgisayarında kurulu olan yazılımların başında gelmektedir. Ancak bu yazılım ücretli bir yazılım olduğundan bunun çaresi legal olmayan yollardan halledilmektedir. Bu da bazen sorun çıkarmaktadır.

libreoffice

Etkileşimli tahtalarda ise bu sorunu ortadan kaldırmak için Libreoffice programı kullanılmış ve bana göre çok büyük bir adım atılmıştır. Programın kullanımını aşağıda verdiğim linkten inceleyebilirsiniz.

LibreOffice Tanıtımı ve Kullanımı

Etkileşimli Tahta’ da kullanılan Tahta yazılımları

Arkadaşlar etkileşimli tahtalarda faz 1 dağıtımlarda starboard yazılımı gelmekteydi ancak faz 2 dağıtımlarda tahta üzerinde antropi isimli etkileşimli tahta programı kullanılmaktadır.

starboard

Bu program sayesinde kendinize dersler hazırlayabilir, pdf dosyaları üzerinde çizim yapabilir, ekran görüntüsü alabilir, şekiller, haritalar çizebilir, kara tahtada yazı çalışmaları bile yapabilirsiniz.

ANTROPİTEACH

Ayrıca akıllı tahta kalem kullanımı için epic pen programı da faz 2 etkileşimli tahtalarda kullanılmaktadır.

epicpen

Epic pen ve antropi teach programının kullanımının anlatıldığı yazıları sitemizden aratıp bulabilirsiniz. Etkileşimli tahtalarla ilgili herhangi bir problem yaşamanız durumdan bizimle yorumlar bölümünden irtibata geçiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>