Flash Bellekte Görünmeyen Dosyaları Geri Getirme

Şu sıralar popüler olan ve flash belleklere bulaşıp onların içindeki dosyaları siliyormuş gibi görünen bir virüsün açmış olduğu sorunları çözmeye çalışacağız. Öncelikle durumu anlatayım; Usb belleğinizi bilgisayara taktınız antivirüs programı çalıştı ve bir anda klasör ve dosyaların hepsi gitti. Belleğinize baktığınızda içi dolu görünüyor ancak içindekiler içini açınca görünmüyor.

Bir başka ifadeyle başka bilgisayarda dosyalarım görünüyor, kendi bilgisayarımda görünmüyor. Şimdi geçelim sorunun çözümüne. Korkmanıza gerek yok dosyalarınız kaybolmadı. Virüs dosyalarınızı sistem dosyası veya klasörü haline getirdi ki onlar da zaten gizli olarak görünürler. Bunu nasıl düzelteceğiz.

1. Öncelikle Usb Belleğimiz takıyor ve içine giriyoruz.  Menü çubuğundan Araçlar – Klasör Seçeneklerine Tıklıyoruz.

gizli_klasör_1

2. Ardından açılan ufak pencerede İlk Olarak Görünüm Sekmesine Tıklayarak, Gizli dosyaları Göster seçeneğini işaretliyoruz. Ardından da Korunan İşletim Sistemi dosyalarını gizle seçeneği üzerindeki tiki kaldırıyoruz.

gizli_klasör_2

gizli_klasör_3

Bu adımları tamamladıktan sonra tüm pencerelere tamam diyoruz. Artık Klasör ve dosyalarınız görebilirsiniz. Bir başka konumuzda sistem dosyalarına dönüşen dosyalarımızı nasıl düzelteceğimizden bahsedeceğiz.

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>