Freemake Video Converter Kullanımı(Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar;

İnternet üzerinden indirdiğimiz videolarla ilgili zaman zaman codec sorunu yaşayabiliyor ya da yapacağımız uygulama gereği videonun formatını değiştirmek isteyebiliyoruz.

Bugün sizlere videonun formatını değiştirebilmek için kullanılan tamamen ücretsiz olan Freemake Video Converter programının kurulumunu ve kullanımını anlatmaya çalışacağım.

Neden Freemake Video Converter?

Öncelikle programı bu programı seçmemin en önemli sebeplerinden birisi programın tamamen ücretsiz olmasıdır. Ücretsiz olması sebebiyle seri numarası, hilesi vs. aramak zorunda kalmıyorsunuz. Ücretsiz bir şekilde indirip kullanıyorsunuz.

Freemake Video Converter Kurulumu Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar her zaman olduğu gibi programın kendi sitesine giderek kurulum dosyasını indiriyor ve sürekli next seçeneğine tıklayarak kurulumu bitiriyoruz. Sizler için indirme bağlantısı aşağıdadır.

Freemake Video Converter İndirme Bağlantısı

FreeMake Video Dönüştürücü Kullanımı

Başlat menüsüne ya da masaüstüne gelen kısayola tıklayarak Freemake Video Converter’ ı başlatıyoruz. Üst tarafta bulunan 5 seçenekten biz video dönüştürmek istiyorsak ki şu an için bunu istiyoruz, Video bağlantısına tıklıyoruz.

videoconverter1

Video bağlantısına tıkladıktan sonra karşımıza bir pencere çıkıyor ve bu pencereden hangi videoyu dönüştüreceksek o videoyu bulup tıkladıktan sonra aç diyoruz.

videoconverter2

Şimdi altta bulunan seçeneklerden hangi video formatına dönüştürmek istersek seçiyoruz isterseniz burada cd/dvd ya da telefonunuza ya da mp3 olarak da kaydedebiliyorsunuz. Bunlardan istediğinize tıklayın. Ben avi formatına dönüştürmek istediğim için avi uzantısına tıkladım

videoconverter3

 

Açılan bu küçük pencerede gördüğünüz üzere videoalarım bölümüne kaydediyor siz isterseniz buradan herhangi bir yeri seçip convert diyebilirsiniz.

Burada çeviri her zaman video ile aynı klasörde oluyor eğer “Same as source” seçeneği seçili ise.

Daha sonra video büyüklüğüne göre belirli bir zaman geçtikten sonra dönüştürme işleminiz sona erecektir.

Aklınıza takılan soru işaretleri için yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Kategori: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>