Futbolda E-Bilet Uygulaması

Türk Futbolunda son zamanlarda şiddet olaylarının artması üzerine Türkiye Futbol Federasyonunun uzun süredir düşündüğü Elektronik Bilet uygulaması hayata geçiyor. E-bilet sayesinde stada giriş yapan kişiler tespit edilerek suç işlediği takdirde kişinin kimlik tespiti daha kolay yapılabilecek.
e_bilet_1
14 nisandan itibaren statlarda kağıt bilet devri kapanmıştır. Artık stada giriş yapmak isteyen futbolseverler ister internet üzerinden isterlerse stat girişlerinden ya da satış noktalarından bir kereye mahsus olmak üzere biletlerini alacaklar.

Herkes biletlerini kendi tc kimlik numarası ile alacaktır. E-bilet uygulaması ile stat kapılarında olan mahşeri kalabalık son bulacak stada girişler çok daha seri bir şekilde yapılabilecek.

Bir nevi akbil gibi çalışacak olan bu sistemde kişi kartına istediği maçı tanımlayabilecek. Kartı aldınız ve bir haftalığına başka bir ile gidip maç izlemek istediniz. E-biletinizde olan para ile kartınıza o hafta olan maç için bilet alabileceksiniz.

e_bilet_2

E-bileti alan kişi stat içinde karışıklığa sebep olmadan kendine ait olan koltuğa gidip oturacak.

E-kart uygulaması ile önlenmesi planlanan stat kapama cezaları ve verilen toplu cezalar. Bu uygulama ile stada girişler koltuk numaraları vb. bir çok şey kolayca tespit edilebilecek ve kişiye ait cezalar rahatlıkla verilebilecek.

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>