General Mobile Discovery Elite Özellikleri

Merhaba Arkadaşlar;

Bugün sizlere mobil dünyayı çıkardığı harika telefonla adeta sarsan General Mobile firmasının yeni telefonu olan Discovery Elite modelinin özelliklerini anlatmaya çalışacağım. Telefonu birebir alıp incelediğim hatta bir müddet kullandığım için yorumların daha objektif olacağına inanıyorum.

Arkadaşlar öncelikle General Mobile Discovery mi yoksa Elite modeli mi yani kısaca Discovery 1 mi yoksa 2 mi diye soracak olursanız, hani bir tanesi 600 tl civarı diğeri 1200 tl civarında sizce hangisi alalım derseniz oyum kesinlikle Elite yani 2. telefondan yana olacaktır.

Bu anlatımımda yer yer General Mobile Discovery ve Discovery Elite modellerinin kıyaslanmasına da yer vereceğim.

discovery_elite_6

Şimdi gelelim General Mobile ın yeni telefonu olan Discover Elite Modelinin Genel özelliklerine;

Dış Yüzey ve Büyüklük

5.5 inç olarak sunulan telefonumuz büyüklük açısından oldukça yeterli seviyede. Bir önceki Discovery modelinin boyutu 4.7 inçti. Discovery Elite modeli de renk olarak bizlere 2 seçenek sunmaktadır. Siyah ve beyaz ancak ben farklı renk seçeneklerinde olmayışını bir dezavantaj olarak görmüyorum zaten bir sürü kılıf çeşidi artık mevcut. İstediğiniz renkte bir kılıfla telefonu orjinal gibi istediğiniz renkte kullanabiliyorsunuz.

Bu yüzden General Mobile Discovery Elite için üretilmiş kılıflardan bir tanesi işinizi fazlasıyla görecektir.

discovery_elite_7

İlk telefondan olduğu gibi Elite modelinin de dış kasası plastik malzemeden yapılmış. Tabi ki bu etken telefonun ağırlığına yansımış telefon sadece 152 gr. burada Galaxy Note 3 ün 168 gr olduğunu belirtmemizde fayda görüyorum.

Discovery Elite İşletim Sistemi ve Kullanıcı Arayüzü

Discovery Elite İşletim Sistemi olarak Android 4.2.2 sürümünü kullanmaktadır. Telefonla beraber gelen kendi uygulamaları ile bir çok kişiselleştirme yapabiliyorsunuz.  General Mobile Discovery Elite ile gelen başlıca uygulamalar Discovery Gücü, Hızlandırıcı, Gameloft gibi.

Oldukça kullanımı kolay ve basit olan Elite, sizi yormadan karışıklığa boğmadan menülere ulaşabilme imkanı sunmaktadır.

Discovery Elite Ram, İşlemci ve Hafıza Özellikleri

discovery_elite_8

Discovery Elite modeli bu teknik özellikle bakımından dev rakipleri karşısında adeta gövde gösterisi yapıyor. Galaxy S5′ in 2 gb ram kullandığı düşünülürse Elite’ in 3 GB ram kullanması galiba bir fazla cüretkar. Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip olan General Mobile Discovery Elite 4 çekirdekli ve 2.20 GHZ hıza ulaşabilmektedir.

Bana göre telefonun eksi yönlerinden bir tanesi hafızası tamam 32 GB ancak microsd kart seçeneğine sahip olmaması telefonun eksi yönlerinden bir tanesi. Alacak olanlar bunu bir kez daha düşünmeli.

General Mobile Discovery Elite Kamera Özellikleri ve Batarya

discovery_elite_9

Arkadaşlar General Mobile Discovery Elite’ in arka kamera 16 MP ön kamera ise 8 MP ancak bu rakamlar çok şey ifade etmez çoğu zaman önemli olan çekim yapan lenstir. Yani siz 3 MP de çekseniz o netliği o canlılığı iyi bir lensle yakalayabilirsiniz. Şimdi size net olarak şöyle anlatayım General Mobile ile aynı ortamda arka kamera ile çektiğim fotoğraftan General Mobile Discovery Elite ile ön kamera ile çektiğim fotoğraf daha kaliteli.

Artık siz General Mobile Discovery Elite’ in arka kamerasının ne kadar güzel olduğunu tahmin edin.

Ayrıca bu telefon Full Hd videolar çekmek için de çok ideal bir telefon. Video performansı da mükemmel.

Bu kadar özelliğin ve performansın bir arada olduğu telefondan çok çok harika bir batarya performansı beklenemez 2500 mAh gücünde bir bataryaya sahip olan Elite Güç tasarrufu uygulaması sayesinde birazcık daha arttırılmış bir batarya ömrüne sahip olabiliyor.

 

Şimdi de sizlere farklı internet sitelerinden alınmış test verilerinin olduğu grafikleri sunmak istiyorum. Sonuç olarak da şunu belirteyim bu telefonu alacak olanlar bence artık tereddüt etmelerine hiçbir engel kalmadı. Gönül rahatlığı ile bu telefonu alabilirler.

discovery_elite_1

 

discovery_elite_2

 

discovery_elite_3

 

discovery_elite_4

 

discovery_elite_5

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>