Gmail Hesabınızda İstenmeyen Mailleri Engelleyin

Merhaba Arkadaşlar;

İnternet üzerinde gerekli gereksiz birçok internet sitesi ve yine aynı şekilde gerekli gereksiz birçok kullanıcı bulunmaktadır. Kimi ticari amaçlı kimi de ego tatmini amaçlı yüzlerce gereksiz ileti ve uyarılarla meşgul edilmekteyiz.

Bunlardan en fazla kullanılan rahatsız edici iletiler spam dediğimiz e-postalarla gelmektedir. Daha önce hotmail hesabında istenmeyen mailleri engelleme yöntemlerini anlatmıştım. Şimdi ise gmail hesaplarında istenmeyen mailler nasıl engellenir onu anlatmaya çalışacağım.

İstenmeyen mailleri engelleme yöntemi için 3-4 adım kullanacağız ve kesinlikle artık gelen kutunuzu açarken saçma sapan maillerle karşılaşmayacaksınız.

Gmail Hesabında İstenmeyen Mailleri Engelleme Yöntemi

Öncelikler gmail hesabımıza giriş yapıyoruz ve aşağıdaki resimde de gösterilen sağ tarafta bulunan ayar simgesinden yine Ayarlar seçeneğine gidiyoruz.

gmail_istenmeyen_1

Ayarlar bölümümüz açıldı. Burada üst bölümde bulunan sekmelerden Filtreler sekmesini seçerek Yeni filtre oluştur bağlantısına tıklayarak  oluşturacağımızın filtre alanına gidiyoruz.

gmail_istenmeyen_2

Şimdi filtre penceresi açıldı. Ben buraya örnek bir kelime yazdım siz istediğiniz seçenekten istediğiniz içeriği girebilirsiniz. Örneğin belirli bir göndereni engelleyebilir, belirli bir konuyu engelleyebilir veya içinde istemediğiniz sözcükler geçen bir maili engelleyebilirsiniz.  En kolayı içerdiği kelimeler bölümüne istemediğiniz kelimeleri yazarsanız sorun çözülecektir. Şimdi içeriği girdiysek Bu arama ile filtre oluştur seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

gmail_istenmeyen_3

Yine karşımıza ufak bir pencere açıldı. Şimdi yazdığımız içeriğin spama / gereksiz klasörüne bile taşınmadan silinebilmesi için Sil ve Asla Spam’a gönderme seçeneklerini işaretliyoruz. Son olarak da filtreyi güncelle bağlantısını tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

gmail_istenmeyen_4

 

Gmail’ de istenmeyen mail istenmeyen / e-postaları engelleme bilgisini vermiş olduk. Yine de takıldığınız herhangi bir bölüm olursa lütfen yorum bölümünden bizlere ulaşıp sorularınızı sorunuz.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>