Google Chrome Anasayfa Değişmeme Problemi

Arkadaşlar son zamanlarda sitelerin kendi reklamlarını yapmak amacıyla chrome browserda anasayfa olarak kendi sayfalarını ayarlamaları popüler oldu. Üstüne üstlük bir de bu ayarı değiştirmemize rağmen Anasayfa aynı kalmakta bir türlü anasayfamızı istediğimiz sayfa yapamamaktayız.

Bu sinir bozucu olayı çözebilmek için 2 adım var ve bu 2 adım sonunda Google Chrome da istediğimiz sayfayı ayarlama imkanımız olacak.

1.Adım

Öncelikle bu yöntem kolay yöntemdir ve benim aklıma gelen olay sizin bilgisayarınıza bulaştı ise bu sorun çözülmeyecektir.

Chrome u açınız ve sağ üst köşede bulunan aşağıdaki resimde işaretle gösterilen yere girip Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

chrome_anasayfa_1

Ayarlar bölümüne girdikten sonra değiştirmemiz gereken 3 farklı yer var. İşaretli olan bölümleri sayfaları ayarla, değiştir, arama motorlarını yönet seçeneklerine girerek istediğimiz anasayfayı ayarlıyoruz. Sonra tüm sayfaları kapatıp tekrar açtığımızda değişmesi gerekir . Ancak değişmez ise 2. adıma geçiyoruz.

chrome_anasayfa_2

 

2.Adım

Yukarıdaki yöntem eğer olmadıysa chrome pencerelerini kapatıyoruz ve masaüstüne gidiyoruz.

Masaüstünde chrome a tıkladığımız ikona sağ tıklayıp Dosya Konumunu Aç seçeneğine tıklıyoruz.

Aşağıdaki resimde de belirtildiği gibi chrome ve old_chrome adında 2 dosya bulunması gerekir. Eğer varsa chrome yazanı silip old_chrome olanın ismini chrome olarak değiştiriyoruz. Son olarak chrome olarak ayarladığımız dosyamızı sağ tık yapıp masasüstünde kısayol oluşturuyoruz. Artık sorunumuz çözülmüştür.

chrome_anasayfa_3

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>