Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır?

google_drive_1

Google Drive İnternet devi Google ‘ ın oluşturmuş olduğu mazisi çok fazla olmayan ancak çok kullanışlı bir depolama ortamı. Depolama ortamı olarak bahsettiğimiz şey  aslında yanınızda taşımadığınız flash bellek gibi düşünün. Fiziksel olarak yanınızda değil ancak internetin olduğu her bilgisayarda takılı.

Google sunucularında size 15 GB’lık bir alan ücretsiz tahsis ediyor. Bu alanı istediğiniz belge ve bilgiyle doldurabiliyorsunuz. 15 gb ‘ ın üstünde kullanmak istediğinizde ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Peki Google Drive’ ı nasıl Kullanabilirim.

Google Drive’ ı kullanmak için öncelikle bir gmail hesabı açmanız gerekiyor. Ardından https://drive.google.com bağlantısına tıklıyoruz ve Google drive bölümüne giriyoruz.

Sol tarafta bulunan resimde işaretle gösterilen yere tıklıyoruz ve dosyalarımızı Google drive’ a yüklüyoruz. Artık 15 GB  a kadar dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz.

google_drive_2

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>