Hafıza Kartı, Usb Bellek Biçimlendirme

Malum virüsler bilgisayar kullanıcılarının hiç sevmedikleri zararlı yazılımlar. Eğer hafıza kartınıza, usb belleğinize bulaştı ve sizin antivirüs programınız bunu temizlemek için yeterli gelmiyorsa ya da silemediğiniz virüsler sebebiyle telefonunuz, fotoğraf makineniz bir türlü kartı görmüyorsa Hafıza kartınızı biçimlendirmek, hafıza kartına format atmak zorundasınız.

hafıza_kartına_format

Peki bu işlem nasıl yapılır?

Öncelikle belleğimizi bilgisayarımıza takıyoruz. Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve hafıza kartı takmak için bir giriş yoksa kart okuyucu temin etmeniz gerekecektir.

Belleğimizi bilgisayara taktıktan sonra Masaüstünde Bilgisayarımın içine giriyoruz. Hafıza kartımıza ya da usb  belleğimize önceden bir isim vermediysek Çıkarılabilir Disk olarak görünecektir. Bu öğenin üzerine gelip fareyi sağ tıklıyoruz ve biçimlendir seçeneğini tıklıyoruz.

hafıza_kartına_format_1

Karşımıza gelen ufak pencerede hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok. Doğrudan başlat seçeneğini seçerek hafıza kartına format atmaya, hafıza kartını biçimlendirmeye başlayabilirsiniz.

hafıza_kartına_format_2

Bu işlemleri yaptınız ancak biçimlendirmenin yapılamadığına dair bir uyarı aldınız. Bu şekilde uyarı da 2 farklı sebep olabilir. Birincisi hafıza kartınız bozuktur:D İkincisi ise hafıza kartınızın üst yan köşesinde Lock yazan bir kilit düğmesi var o kapalıdır. Onu ters yönde hareket ettirerek işlemleri tekrarlayınız. 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>