İnternetsiz WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar;

WordPress dünya üzerinde oldukça yaygın olan içerik geliştirme yazılımlarından bir tanesidir. Web sayfalarınızı wordpress yazılımı ile hazırlayabilir. Ücretli ve ücretsiz temalarla sitelerinizi çok farklı görsel seviyelere çıkarabilirsiniz.

WordPress kurulumu yapılabilmesi için bir sunucuya wordpress dosyalarının atılması gerekmektedir. Ben bugün internet üzerinden bir sunucu alma imkanı olmayanlar ya da önce bilgisayarda çalışıp sonra internete yüklemek isteyenler için yerel bir sunucuda wordpress kurulumunu anlatmaya çalışacağım.

Yani kısaca özetlemek gerekirse internet olmadan sadece kendi bilgisayarımızda wordpressi nasıl çalıştırırız bunu anlatacağım.

Arkadaşlar yazının başında da belirttiğim gibi wordpress in çalışabilmesi için bir sunucuya ihtiyaç vardır. Biz yerel bilgisayarda bunu wamp server ile halledeceğiz. Onun için wamp server ın kuruluman geçelim

Wamp Server Kurulumu

Wampserver ücretsiz bir program olduğundan rahatça kendi sitesinden indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. arama motoruna wampserver yazarak kurulum dosyasını indirip sürekli ileri diyerek kurulumu yapabilirsiniz.

wamp1 wamp2 wamp3 wamp4 wamp5

 

Wampserver Sonrası Veritabanı oluşturma

Arkadaşlar wampserverı kurduysanız internet tarayıcımızın adres satırına localhost yazıyoruz ve alt tarafta bulunan phpmyadmin bölümüne tıklıyoruz.

veritabanı1

 

veritabanı2

Burada yeni bir veritabanı oluşturacağız ve yeni bir kullanıcıya tüm yetkileri vererek kullanıcı adı şifre oluşturacağız.

Veritabanı wampserver kurulumları tamamen bitti ise şimdi wordpress kurulumuna geçebiliriz.

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar veritabanı kurulumu olduktan sonra yerel disk c içindeki wamp klasörünün içine girip www klasörüne wordpress rar dosyasını çıkarıyoruz. Ardından internet tarayıcımızdan localhost/wordpress bağlantısına tıklıyor ve ardından gerekli talimatları, kullanıcı adı şifre gibi ayarları yapıp wordpress kurulumunu tamamlıyoruz.

Burada veritabanı adıolarak ne kullanıysanız onu yazıyoruz. veritabanı sunucusunu localhost olarak ayarlayıp yablo ön ekini değiştirmiyoruz.

wordpress1

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>