Klasör Öznitelikleri Nasıl Değiştirilir

Önceki yazılarımızda virüslerin klasör ve dosyalarımızı sistem dosyası veya klasörü haline getirdiğini ve bunların da silik bir şekilde göründüğünden bahsetmiştik. Şimdi Aslında bizim klasörümüz olan ancak sistem dosyası gibi görünen klasörleri eski haline nasıl çevireceğimizi öğreneceğiz.

Eskiden bu olayı yapabilmek için cmd bölümüne bir kod yazılarak çözülebiliyordu. Ancak bunun uğraştırıcı olduğunu düşünen yazılım üstadları bir program geliştirerek sadece bir tıkla bu olayı çözmeyi başardılar.

1. Öncelikle http://www.gezginler.net/indir/attribute-changer.html programı bilgisayarımıza indiriyoruz. Program üreticinin kendi sitesi üzerinde ve kesinlikle ücretsizdir.

2. Program indirimi tamamlandıktan sonra programı bilgisayarımıza kuruyoruz. Bu işlemleri her klasör için ayrı ayrı yapmanıza gerek yoktur. Programı bir kez kurduktan sonra yapmanız gereken istediğiniz klasörün üzerine gelip sağ tıklayıp öznitelikleri değiştir seçeneğine tıklamak. Örnek olarak ;

sistem_dosyası_duzeltme

Burada eğer sizin kendi klasörünüz sistem olarak işaretli ise onun üzerinde olan tiki kaldırıyoruz ve işlem tamam.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Kategori: YAZILIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>