Masaüstü Videoya Nasıl Kaydedilir?

Merhaba Arkadaşlar;

Çoğu oyunsever veya program anlatımlarında kullanılan, bilgisayar üzerinde yaptırmak istediğimiz işlemi en güzel şekilde tarif ettiğimiz masaüstü görüntümüzü kaydetme bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bunun için arkadaşlar tamamen ücretsiz olan ve benim de buradan paylaşacağım Hycam programını kullanacağız. Hycam programının kullanımı oldukça basit ve toplam boyutu 1 MB’ den daha düşük.

Hycam masaüstü video kayıt programı tüm bu özellikleri düşünüldüğünde  ekranın videosunu almak isteyenler için harika kullanışlı bir program olacaktır.

masaüstü_kayıt_0

Şimdi gelelim programın paylaşımı ve kullanımına;

Arkadaşlar aşağıda verdiğim bağlantıdan programı indirebilirsiniz. Rar dosyası halinde olan programı rardan dışarı çıkarmanıza dahi gerek yoktur. Ayrıca Programın kurulumunun olmaması da ayrıca bir avantajdır. Tek tıkla programımızı çalıştırabilir ve masaüstünde istediğiniz boyutta bir alanı kaydedebilirsiniz. Buyurun indirme bağlantısı;

Hycam Masasüstü Video Kayıt Programı İndirme Bağlantısı 

Programı indirdiğinizi düşünerek programın çalıştırılmasına geçiyorum.

Bilgesite’ den indirdiğiniz rar dosyasını tıklayarak içinde bulunan Hycam2.exe dosyasını açıyoruz.

masaüstü_kayıt_1

 

Program başladı. Programda sizlere göstermek istediğim birkaç ufak detay var. Bunlardan bir tanesi ekranın ne kadarlık bir bölümünü kayıt edeceğiniz. Burada aşağıdaki resimde işaretle gösterilen width ve height seçeneklerinden kaç pixellik bir alanı kaydedeceğimiz girilmeli. Benim ekranım 1364x 768 olduğu için orada o sayılar bulunmakta.

masaüstü_kayıt_2

 

İkinci değiştirebileceğiniz seçeneklerden bir tanesi de sizin sesinizin kaydedilip kaydedilmeyeceği durumu. Bunu da üst menüde Sound bölümünden Record Sound tikini işaretliyerek hallediyoruz.

masaüstü_kayıt_3

 

Son olarak da belirtmek istediğim seçenek videonun nereye kaydedileceği durumu. Bunun için de AVI file menüsünden aşağıda gösterildiği gibi Browse seçeneğini seçerek ister masaüstü isterseniz başka bir yeri seçerek Videonuz kayıt yerini seçebilirsiniz.

masaüstü_kayıt_4

 

Start Rec. düğmesi ya da F2 tuşu ile kayıda başlayabilir. Yine F2 tuşu ya da Stop Rec. Butonu ile kaydı durdurabilirsiniz.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>