Microsoft Office 2003 İçin Uyumluluk Paketi

Merhaba Arkadaşlar;

Özellikle okullarda belirli bir ihale ile gelen bilgisayarların çoğunda, ya da evde 5-6 yıldır kullandığımız bir makina varsa onda Microsoft Office 2003 yüklüdür. Bize göre bir sakıncası yok daha hızlı aslında ancak Microsoft 2007 yılında bir güncellemeye giderek 2007′ den itibaren Office programlarını değiştirdi.

Microsoft Office 2007

Bu değişiklikle beraber Office 2007 ve sonrası sürümlerle kaydettiğiniz ya da kaydedilen word, excel, powerpoint vb. Office uygulamalarının dosyaları 2003 programında açılmamaktadır. Hatta açılıp saçma sapan yazılar çıkabilmektedir.

Peki Bunun Çözümü Nedir?

Arkadaşlar bunun çözümü bir eklentiyi bilgisayarımıza yükleyerek halledilebilir. Office 2003 kullanıyorsanız ve Word, excel dosyalarını açamıyorsanız bu eklentiyi mutlaka yüklemek zorundasınız.

Eklenti Nasıl Yüklenir?

Her zaman önerdiğimiz gibi eklentinin kendi sitesine giderek eklentiyi indiriyoruz. Microsoft 2003 Dosya Dönüştürücü  buradan indir seçeneğine tıklayarak dosyayı indirin ve bilgisayarınıza kaydedin.

İndirdiğiniz dosyayı çalıştırıp kısa bir yüklemenin ardından artık 2003 kullansanız bile 2007 ve üzeri Office sürümlerinde hazırlanmış olan dosyaları açabileceksiniz.

Office 2007 ve üzeri Kullananlar’ ın 2003 dosyası olarak kaydetmesi.

Evet arkadaşlar Office oluşabilecek sıkıntıları görmüş olacak ki, Office 2007 ve üzeri sürümlerin içerisine Office dosyalarınızı 2003 dosyası olarak kaydedebileceğiniz bir kaydet seçeneği eklemiştir.

Eğer siz evde 2007 de çalışıp, okulda ve iş yerinde 2003 yüklü ise dönüştürücü ile uğraşmak istemezseniz dosyalarınızı 2003 dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Kaydet seçeneğinin olduğu bölüm aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

office_2

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>