Microsoft Office Publisher ile Kartvizit Nasıl Yapılır?

Merhaba Arkadaşlar;

Günümüz teknolojik olanakları düşünüldüğünde birçok farklı alanda tasarım bir hayli önem kazanmıştır. Özellikle bilgisayar kullanılarak yapılan her türlü çizim değerli olmuş, birçok insana iş istihdamı sağlamıştır. Örneğin corel draw, adobe illustrator gibi programları grafik tasarımcılar ya da matbaada bulunan tasarımcılar oldukça fazla kullanmaktadır.

Benim sizlere bugün anlatmak istediğim konu da tasarım ile alakalı. Siz eğer bilgisayarınızda ufak çaplı bir tasarım yapmak istiyorsanız, örneğin bu kendinize ait kartvizit olabilir, sizlere microsoft office publisher ile kartvizit nasıl yapılır konuyu takip etmenizi rica ediyoruz.

Microsoft Publisher ile kartvizit Nasıl yapılır?

Arkadaşlar öncelikle microsoft office içinden bir publisher dosyası açıyoruz. Arkadaşlar kartiviziti illa ki publisher ile yapmak zorunda değilsiniz. Tabi ki daha profesyonel programlar kullanabilirsiniz. Ancak yeni başlayanlar için kullanılabilecek kartvizit, afiş, el ilanı gibi tasarımlar publisher da bulunduğu için acemi tasarımcılar bu programı rahatça kullanabilirler.

kartvizit2

 

Ardından karşımıza çıkan arayüzden aşağıdaki resimde işaretli olan yerdeki kartvizit bağlantısına tıklıyoruz. Burada karşımıza çıkan birden çok tasarımdan kendi tarzımıza uygun bir tasarımı seçiyoruz. Ancak arkadaşlar publisher da isterseniz boş bir tasarım da seçip kendiniz sıfırdan düzenleyebilirsiniz.

kartvizit

 

Kartvizit seçenekleri karşımıza çıkınca içlerinden bir tanesini seçiyoruz.

kartvizit3

Burada seçtiğiniz tasarımlarda bulunan her öğeyi kullanmak zorunda değilsiniz. İstemediğiniz nesnelerin üzerlerine tıklayıp delete tuşuna basarak onları silebilir. Üst tarafta ve yan tarafta bulunan araç çubukları ile yeni nesneler ekleyebilirsiniz.

kartvizit4

 

Publisher da herhangi bir tasarım konusunda yardım almak isterseniz lütfen bizimle yorum bölümünden irtibata geçiniz.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>