Mynet’te İstenmeyen Mailler Nasıl Engellenir?

Merhaba Arkadaşlar;

Bildiğiniz üzere birçok mail hizmeti sunan internet siteleri bulunmakta. Mynet de hotmail, windowslive, gmail, yahoo gibi Türkiye’ de çok kullanılanlardan bir tanesi.

Daha önce istenmeyen e-postaların nasıl engelleneceğini hotmail ve gmail için anlatmıştık. Bugün de Mynet’ te istenmeyen mailler nasıl engellenir onu resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle mynet mail hesabımızı açıyoruz ve istenmeyen mailleri engelleyebilmek için ilk adımları uygulamaya başlıyoruz.

mynetadres

 

Sağ üst köşede Hesabım düğmesinin yanında bulunan Ayarlar düğmesine tıklayarak Diğer Ayarlar düğmesine tıklıyoruz.

adresengel

Şimdi mynette istenmeyen mailleri engelleyebilmek için Yukarıda görünen adres engelleme bölümüne giriş yapıyoruz. Burada bulunan diğer seçenekler ile de farklı ayarlamalar yapabilirsiniz.

adresengel2

Mynette adres engelleme bölümü oldukça kullanışlı ve sade bir şekilde yapılmış. Yapmanız gereken sadece almak istemediğiniz mailin adresini yazmak. Mynette istenmeyen mailler için aşağıda bir tane örnek hazırladık. İnceleyip siz de bu örnekte olduğu gibi istemediğiniz maili yazabilirsiniz.

Mail adresini girdikten sonra Ekle- Ardından da Kaydet diyerek kaydediyoruz.

ornekengel

Soru ve önerileriniz için bizimle yorum bölümünden irtibata geçebilirsiniz

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Kategori: İNTERNET

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>