Outlook Kurulumu Nasıl Yapılır?

 outlook_kurulum_9

Kısa bir tabirle açıklamak gerekirse Outlook bilgisayar kullanıcılarının elektronik postalarını kolayca gönderip alabilecekleri bir kez kurulumu yapıldıktan sonra elektronik posta kontrolünü kendisi yapan e-posta yönetim yazılımıdır.

Özellikle kurum kullanıcıları günün her saatinde maillerini kontrol etmek zorunda olduklarından outlook onlar için bulunmaz bir nimettir.  Çünkü outlook belirli dakikalarla posta kutunuzu kontrol ederek e-postalarınızı anında almanızı sağlar.

Sunucudaki elektronik postaları alıp bilgisayarınıza kaydetmeye yarayan bu program sayesinde sunucunuzu dolu şekilde tutmazsınız. Yapacağınız ayarla sunucudan gelen e-postaların kaç gün içinde silineceğini ayarlayabilirsiniz.

Şimdi gelelim Outlook kurulumu, Microsoft Office Outlook kurulumu, outlook yapılandırması nasıl yapılır;

1. Microsoft Office programından Microsoft Office Outlook yazılımını açıyoruz. Karşımıza çıkan tüm ufak pencereleri kapattıktan sonra aşağıdaki yönergeleri takip ediyoruz.

outlook_kurulum_1 outlook_kurulum_2 outlook_kurulum_3 outlook_kurulum_4 outlook_kurulum_5 outlook_kurulum_6 outlook_kurulum_7 outlook_kurulum_8

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>