PDF Dosyalarınızı Word, Excel’ e Dönüştürün.

Merhaba Arkadaşlar;

Bugün sizlerle özellikle okullarda sıklıkla karşılaşılan ancak iş hayatında da sıkça karşılaştığımız bir problemin çözümünden bahsedeceğim. Pdf dosyalarımızı istediğimiz program dosyasına çevirerek nasıl düzenleriz. Örneğin elinizde bulunan pdf dosyasını Microsoft office word programına çevirerek üzerinde nasıl değişiklik yapabilirsiniz bunu anlatmaya çalışacağım.

PDF dosyaları üzerinde değişiklik normal şartlarda yapılmaz. Ancak dönüştürücü programlar sayesinde bu dönüşüm sağlanırsa yazı üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Bunun için aslında birden fazla yöntem var. Ancak ben en garanti ve sorun yaşamayacağınız çözümlerden bir tanesini anlatacağım. Arkadaşlar pdf dönüştürmek için online siteler var siteye dosyanızı yüklüyorsunuz ardından hangi programda istiyorsanız o size veriyor. Ancak bu sistemde Türkçe karakter sorunu ve sayfa yapısının aşırı bozulması gibi sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Peki En uygun şekilde Pdf dosyalarını nasıl dönüştürebilirim.

Bunun için ben bir program kullanıyorum arkadaşlar. Programın adı Abby Pdf Transformer.

pdf_donustur_4

Bu program sayesinde tüm pdf dosyalarınızı Word, Excel, Html, Txt, dosyalarına dönüştürebilirsiniz. Programı incelemek ve demo sürümünü indirmek için kendi sitesi olan http://www.abbyy.com.tr/products/personal/pdftransformer/ adrese gidebilirsiniz.

Bu programla tarayıcınızda tarattığınız yazıları worde aktarabilir onlar üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Bu program ücretli olup deneme sürümünü yukarıda verdiğim bağlantıdan indirebilirsiniz. Ancak birkaç araştırma ile programın tam sürümünü de el etmeniz olası 😀 Biz sitemizde yasal olmayan hiçbir bağlantı paylaşmamaktayız. 

pdf_donustur_3

Abby Pdf Transformer Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlar programı buldunuz ve kurduğunuzu varsayarak programın anlatım aşamasına geçiyorum. Pdf ya da tarattığınız dosyalarınızı düzenleyebilmek için ya da word veya excele çevirebilmek için programımızı açıyoruz. Sol Üst köşede yer alan “Open PDF” bağlantısına tıklayarak pdf dosyamızı programa yüklüyoruz.

pdf_donustur_1

Pdf dosyamız Abby Fine Transformer programının içine geldikten sonra aşağıda resimde işaretle gösterilen yerlerden hangi program türüne çevirmek istiyorsak seçiyoruz. Son olarak yine işaretle gösterilen “Convert” simgesine tıklayarak pdf dosyamızın tamamen dönüşümünü gerçekleştiriyoruz.

pdf_donustur_2

Dosya hangi türü seçtiyseniz o türde pdf dosyasının yanına kayıt edilecektir.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>