Photoshop Cs 6 Smart Sharpen Efekti (Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar;

Çektiğiniz fotoğrafları çok kolay hamlelerle çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmenin en kolay yöntemlerinden biri Photoshop CS6 ve diğer sürümlerinde bulunan Smart Sharpen filtresi.

Sadece tek bir komutla bulanıklığın giderileceği fotoğraflarınızda, özellikle manzaralarda harika görünüm elde edebileceksiniz.

Şimdi sizlere çok da iyi olmayan bir kompakt fotoğraf makina ile çekmiş olduğum fotoğrafın ilk haline ve efekt verdikten sonraki halini göstermek istiyorum.

Fotoğrafımın ilk hali

Smart_sharpen_1

Ağrı dağının gördüğünüz gibi sıradan bir fotoğrafı ancak sadece photoshopta yapacağınız smart sharpen efekti ile biraz daha güzel hale gelebiliyor. Gelelim smartsharpen özelliğini nasıl kullanıyoruz.

Photoshop Smart Sharpen Özelliği

Öncelikle resmimizi photoshopta açıyoruz.

Menü çubuğunda bulunan Filter—Sharpen—Smart Sharpen yolunu izliyoruz.

Smart_sharpen_3

Açılan küçük pencerede kendi zevkimize göre Amount ve radius değerlerini değiştirerek fotoğrafımıza istediğimiz görünümü veriyoruz. Tabi ki ben crop tool’ u (kesme aracı) kullanarak fotoğrafımda dağ bölümünü daha fazla öne çıkararak fotoğrafımız daha da güzelleştirmek istedim.

Smart_sharpen_4

Buyurun fotoğrafımıza efekt verdikten sonra bakalım.

Smart_sharpen_2

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>