Photoshop’ ta Sayfa Nasıl Yatay Yapılır?

Merhaba Arkadaşlar;

Photoshop, fotoğraf severlerin ve bu işe ilgi duyanların en çok kullandıkları programların başında gelir. Bilgesite olarak sitemizde photoshop ile ilgili bir çok farklı efekt ve çalışmalara yer vermeye çalışıyoruz. Ancak sitemizi takip edenler tarafından gelen talepler üzerinde basit ama çoğu kullanıcının tam olarak bilmediği bir konu üzerinde açıklama yapmaya çalışacağız.

Photoshop’ ta sayfaları yatay ya da dikey olarak nasıl ayarlarız. Arkadaşlar bunun 2 farklı yöntemi var aslında çoğumuzun kullandığı yöntem ilk anlatacağım yöntem. İsterseniz bu yönteme bir bakalım.

Photoshop’ ta sayfayı yatay çevirme 1. yöntem

Arkadaşlar alt tarafta olan resimde görüldüğü üzere a4 sayfa boyutu 210 genişlik ve 297 uzunluk olacak şekilde dikey olarak açılacaktır. Eğer siz bunu yatay olarak açılmasını istiyorsanız, genişliği 297 uzunluğu 210 olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

 

photoyatay

Photoshop’ta Sayfayı Yatay Çevirme 2. Yöntem

Arkadaşlar yeni sayfa açtıktan sonra sayfanın yatay ya da dikey olması hiç önemli değil. Herhangi bir şekilde açtıktan sonra photoshopta üst menüde bulunan İmage——- image rotation menüsünden 90cw yi seçerek resmimizi ya da çalışma sayfamızı istediğimiz şekilde ayarlıyoruz.

photoyatay2

 

Yine photoshop ile ilgili herhangi bir sorunuzla ilgili bizimle yorum bölümünden iletişime geçebilirsiniz

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

2 Yorum

Photoshop’ ta Sayfa Nasıl Yatay Yapılır? için 2 Cevap

    • BilgeSite

      Type tool aracı ile yazımızı yazdıktan sonra aynı office programlarında olduğu gibi yazıyı seçip yazı büyüklüğünü ayarlıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>