Photoshop’ ta Surface Blur Kullanımı (Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar;

Portre fotoğraflarda sıklıkla kullanılan yüz temizleme ve pürüzsüz hale getirme işlemlerinde photoshopta birçok yöntem kullanılmaktadır. Photoshop’ un yeni sürümleri ile birlikte gelen Surface Blur efektini kullanarak yüzü nasıl pürüzsüz hale getireceğiz onun anlatımını yapmaya çalışacağız.

Photoshop’ da yüzü pürüzsüzleştirmenin bir çok yöntemi vardır. Şimdi anlatacağımız yöntem bana göre içlerinde en kolay ve en basit olan yöntemdir. Yüzdeki sivilce ve benleri temizledikten sonra bu yöntemi uygulamanız daha başarılı bir sonuç verecektir.

Photoshop’ da Cildi Nasıl Pürüzsüz Yaparız? Surface Blur Kullanımı.

 

Öncelikle resmimizi photoshop CS6 ya da herhangi bir CS sürümünde açıyoruz.

surface_blur_1

Benleri ve istemediğimiz kırışıklıkları temizledikten sonra sıra geldi surface blur efektini uygulamaya. Filter menüsünden Blur ardından da Surface Blur Seçeneğine tıklıyoruz.

surface_blur_2

Surface Blur penceresinde sizlere tavsiyem Radius değerini 20 den yukarı seçmemeniz ve Treshold değerini ise 5-10 aralığında vermenizdir. Doğallığı yine de elden kaybetmemek gerekir. Eğer vermiş olduğunuz Bulanıklık çok fazla yapay olduysa layer’ ın opacity bölümünden opaklığı azaltabilirsiniz.

surface_blur_3

 

Yine yapamadığınız veya anlayamadığınız bir konu olursa bize yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.  

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>