Photoshop’ta İki Resmi İç İçe Geçirme

Merhaba Arkadaşlar;

Bugün sizlere photoshop programında iki fotoğrafı iç içe nasıl geçiririz onu anlatmaya çalışacağız. Burada iç içe geçirirken amaç resim veya fotoğrafların kenarlarındaki çizgilerin bir çizgi gibi görünmemesi, iki fotoğrafın sanki aynı fotoğrafmış gibi görünmesidir.

Her zaman ki gibi kullanacağımız program photoshop CS6 ancak bu anlatacağım olay yeni bir özellik olmadığından siz eski bir photoshop sürümünde de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Photoshop’ ta İki Resmi Birbiri İçine Geçirme 

Öncelikle yakın tonlarda renklere sahip iki fotoğrafı photoshop programında açıyoruz ve 2 farklı layer olacak şekilde fotoğrafları programımıza atıyoruz.

resim_içiçe_1

Gördüğünüz gibi iki resmi farklı katmanlarda programımıza attık. Ben konumlarını bir tanesi diğerinin üstüne gelecek şekilde ayarladım lütfen siz de benim ayarladığım gibi fotoğraflarınızı ayarlayınız. Ardından aşağıdaki resimde işaretle gösterilen düğmeye tıklayarak yeni bir katman maskesi oluşturuyoruz.

resim_içiçe_2

Beyaz şekilde maskemiz çıkmış olması gerekir. Şimdi ise “D” tuşuna basarak renk ayarlarımızı siyah ve beyaza dönüştürüyoruz.

Ardından Gradient Tool aracımızı seçerek ***** Burası Önemli*** Üstteki fotoğrafımızın orta kısmından diğer fotoğrafımızla tam birleşen çizgiye kadar gradient tool aracımızı çekip bırakıyoruz.

İşte Sonuç;

resim_içiçe_3

Lütfen anlamadığınız ya da yapamadığınız bir yer olursa yorum bölümünden bizlere ulaşınız, yardımcı olmaya çalışalım.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>