Powerpoint’ e Müzik Nasıl Eklenir?

Arkadaşlar bugün sizlere aslında çok kolay olan ancak, birkaç ufak ayar gerektirdiğinden çoğu kimsenin yapamadığı powerpointe nasıl müzik eklenir onu anlatmaya çalışacağız.

Sunuma, powerpointe nasıl müzik eklenir? Şimdi bu konuya resimlerle anlatmaya çalışacağız. Bunun öncelikle 3 adet slaytımızın olduğu bir sunum dosyası açıyoruz.

sunum_ses_ekleme_1

Dosyamızı açtık,istediğimiz tasarımı verdikten sonra ses dosyamızı ekleme olayına geldik. Burada ses dosyasını ekliyoruz ancak farklı hatalarla karşılaşıyoruz. Bunlar;

1- Ses dosyasını ekliyorum ancak ilk slayttan sonra ses kesiliyoruz.

2- Müzik dosyasını ekliyorum ancak gösteriyi başlatınca çalmıyor,

Bunları artırmak mümkün. Ancak bu anlatacağım uygulama ile ses dosyasının, powerpointteki müzik dosyanız sunum boyunca çalacaktır.

Şimdi slaytımıza ses dosyamızı ekleyelim ve diğer ayarlara geçelim. Yukarıdaki menüden Ekle- Ses- Dosyadan Ses seçeneklerine resimde olduğu gibi tıklayıp ardından ses dosyamızı bilgisayarımızdan seçiyoruz. Ses dosyamızı eklerken hangi slaytta ses çalmaya başlayacaksa o slaytın üzerinde olduğumuzdan emin olalım.

Örneğin ilk slaytla beraber çalmaya başlayacaksak ilk slaytı seçip müziği ekleyelim.

sunum_ses_ekleme_2

Ses dosyamızı ekledik ancak şu an sunum boyunca çalışmayacaktır.Bunun için yapılması gereken ayarlara gidelim.İlk ayarımızı ses simgesinin üzerine tıklıyoruz ve Üst menüdeki Kayıttan Yürüt seçeneğine gidiyoruz. Orada Başlangıç bölümünde bulunan “Otomatik Olarak”  ı seçiyoruz.

sunum_ses_ekleme_3

Artık sesimiz otomatik olarak ilk slayttan itibaren çalıyor. Ancak  tıklanıldığında kapanmaktadır. O zaman slaytın sonuna kadar müzik nasıl çalacak onu ayarlayalım. Yine ses dosyamız seçili iken Animasyonlar bölmesi altında Animasyon Bölmesine tıklayarak sağ tarafta bölmenin açılmasını sağlayalım. Müziğimizin olduğu animasyona sağ tıklayıp Efekt seçeneklerine gelelim.

sunum_ses_ekleme_4

Pencere açıldıktan sonra Ses dosyasını düzgün bir şekilde eklemek ve slayt süresince kesintisiz çalmasını sağlamak için Yürütmeyi Durdur bölümüne aşağıda gösterilen bölümdeki yeri seçip kaç slaytınız varsa o kadar değeri giriyoruz. Ben burada 3 olarak girdim.

sunum_ses_ekleme_5

Tüm bu işlemleri anlatıldığı şekilde yapmış iseniz. Sunuya sesi düzgün bir şekilde eklediniz ve artık sunum boyunca sesiniz kesintisiz çalacak.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

2 Yorum

Powerpoint’ e Müzik Nasıl Eklenir? için 2 Cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>