Projeksiyon Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Merhaba Arkadaşlar;

Eğitim sistemlerinin ve sunum yapma ihtiyacı duyduğumuz alanların vazgeçilmezidir projeksiyon cihazları. Ancak projeksiyon cihazları tek başlarına kullanılamazlar. Bilgisayara bağlanarak onda bulunan görüntünün tahta, perde ya da duvara yansıtılması ile çalışırlar.

Günümüzde kullanılan projeksiyon çeşitlerinin bilgisayarlara olan bağlantıları 2 farklı yöntemle gerçekleşmektedir. Bunlardan birincisi vga girişi ile diğeri ise hdmi girişi ile.

Arkadaşlar vga girişi çok yeni çıkan dizüstü bilgisayarlar hariç her bilgisayarda hemen hemen bulunmaktadır. Hdmi girişi ise daha çok yeni çıkan bilgisayarlarda bulunmaktadır.

Bu ikisi arasında kaliteli bir hdmi kablo kullanmazsanız bana göre çok aşırı bir görüntü farkı bulunmamaktadır. Ancak kaliteli bir hdmi kablo ile görüntü hdmi girişli cihazlarda daha canlı ve nettir.

Gelelim windows xp, windows 7, windows 8 ve windows 10 da projeksiyon bilgisayara nasıl bağlanır.

Arkadaşlar vga ya da hdmi bir kablo ile projeskiyonu bilgisayara bağlarsanız dizüstü bilgisayar ise yapmanız gereken çok basit bir işlem. Her dizüstü bilgisayarda farklı olmasına rağmen genelde F5,F6 ya da F8 tuşları üzerinde bilgisayar ve yanında perde gibi bir işaret bulunmakta. Eğer siz kabloyu bağladıktan sonra FN tuşu ile beraber bu simgeye basarsanız. Karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden çoğalt seçeneğini seçtiğimizde bilgisayarımız projeskiyona ve kendi monitörünüze görüntüyü aktaracaktır.

Bunların olmadığı takdirde masaüstüne sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü öğesine tıklayıp orada bulunan bir projeskiyona bağlan seçeneği ile projeksiyonumuza bağlanabiliriz.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>