Resimlerinizden Müzikli Video Yapın

Arkadaşlar videoların çok önem taşıdığı günümüzde birçok kez resimlerimizi bir araya getirip arkalarına da bir müzikle beraber video gösterisi yapmak isteriz ancak bunun zor olduğunu düşünüp çoğu kez işi bilen arkadaşlarımızdan yardım isteriz. Bugün sizlere bilgisayarımızda çoğu kez yüklü olan Windows Movie Maker ile film nasıl yapılır, müzikli slayt gösterisi nasıl yapılır, müzikli video nasıl yapılır bunları göstermeye çalışacağız.

Öncelikle Başlat- Tüm programlara tıklayarak Movie Maker programını açıyoruz eğer yok ise aşağıdaki linkten indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.

Ücretsiz Windows Movie Maker İndirme Linki

Kurulum tamamlanıp program açıldıysa Aşağıdaki gibi karşımıza gelen ekrandan “Videolara ve fotoğraflara göz atmak için buraya tıklayın” yazan bölüme tıklayalım.

movie_maker_1

Şimdi karşımıza gelen pencere resimleri seçeceğimiz bölüm. Buradan videonuza hangi resimleri koymak istiyorsanız seçerek aç diyelim. Tamamlandıktan sonra şu şekilde ekran karşınıza çıkacaktır.

movie_maker_2

Resimlerimizi gördüğünüz gibi videomuzun içine attık şimdi gelelim müziğimizi atmaya.

movie_maker_4

Müziği de attıktan sonra normalde efekt ve geçişleri siz elinizle tek tek her fotoğrafa verebilirsiniz. Ancak şimdilik en basit düzeyde anlattığımız için movie maker ın içinde olan ve hazır video kalıplarını kullanacağız. Aşağıdaki resimde işaretli olan Automovie seçeneklerinden bir tanesine tıklayalım.

movie_maker_3

Videomuz hazır sadece bilgisayarımıza kaydetme işlemi kaldı. Aşağıdaki resimde görülen filmi kaydet seçeneğinden bilgisayar seçeneğini seçip tamama tıklıyoruz ve videonuz hazır.

movie_maker_5

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>