Şeker Hastaları için iPhone Uygulaması

Günümüz dünyasında hastalıkların zirvesinde yer alan ve kontrolü oldukça zor olan bir hastalık diyabet. Halk dilinde şeker hastalığı olarak geçen bu illet insan hayatına oldukça kısıtlamalar getirmektedir.

Ne kadar şeker hastaları bu hastalıkla yaşamayı öğrenseler de, özellikle hastalığı yeni belirmiş olanlar ve özellikle genç yaşta bu hastalığa tutulanlar vücuda girecek şeker oranını düzenli ayarlayamamaktadırlar.

iPhone tüm bunları düşenecek olacak ki şeker hastaları için bir uygulama geliştirdi. Diabetes App ismindeki bu uygulama ile beraber artık gün içinde almış olduğunuz şeker miktarını onun kandaki değerlerini kolayca öğrenebileceksiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/diabetes-app-blood-sugar-control/id387128141?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

Bu bağlantıda olan uygulamayı indirerek iphone a yüklediğiniz program sayesinde kahvaltıdan gece yediğiniz meyveye kadar tüm besinleri uygulamaya girip gün içinde almış olduğunun kan şekerini ve vücudunuza etkisini öğrenebilirsiniz.  

seker_iphone_1

seker_iphone_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şeker hastaları için kullanışlı olduğunu düşündüğümüz bu uygulama 6.99 $. Ancak program yediğiniz besinleri kendisi bilemeyecği için her yediğiniz besini telefona girmek zorundasınız. Bu da işin biraz uğraştırıcı tarafı.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>