Silinen Yapışkan Notları Geri Getirin

Merhaba Arkadaşlar;

Windows 7 işletim sisteminde getirilen yeniliklerden biriydi Yapışkan Notlar. Yapışkan notlar birden fazla açılabilmekte ve günlük tüm notlarınızı yazabilmekteydiniz. Hala windows 7 kullanıcısı çok fazla olduğundan yapışkan notları da kullanan sayısının çok fazla olduğunu düşünüyorum.

İşte bu sebepten yanlışlıkla silinen ya da kaybolan yapışkan notları geri nasıl getiririz, bu soruya cevap vermeye çalışacağım.

Arkadaşlar yapışkan notu simge durumuna küçültmek için kapat tuşuna bastığınızda maalesef simge durumuna küçülmüyor ya da normal bir şekilde kapanmıyor. Maalesef yapışkan not tamamen siliniyor.

Silinen Yapışkan Notlar Nasıl Geri Getirilir?

Arkadaşlar bilgisayarımızdan yereldisk C ye giriş yapıp öncelikle gizli klasörleri açmamız lazım. Klasör seçeneklerine girebilmek için araçlar menüsünden klasör seçeneklerine girip görünüm sekmesine giriyor ve gizli dosyaları göster diyoruz.

yapiskannot1

 

Gizli dosyaları gösterdi iseniz. şimdi yapışkan notları geri getirmek için Kullanıcılar klasörüne girip kendi kullandığımız kullanıcıya giriş yapıyoruz.

Ardından AppData-Roaming-Microsoft klasörüne giriş yapıyoruz.

yapiskannot2

 

Bu klasörde Sticky Notes Klasörünü bulup ona sağ tıklıyoruz. Önceki sürümleri yükle seçeneğini seçiyoruz.

yapiskannot3

 

Açılan küçük pencerede geri yükleyeceğiniz tarihi seçip tamam diyorsunuz ve yapışkan notlarınız geri yüklenmiş oluyor. Tabi ki burada her istediğiniz tarihte geri kurtarma mümkün olmayabiliyor.

 

yapiskannot4

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>