Turkcell 3G Vınn Nasıl Kurulur?(Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar;

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında zirveye yerleşmiş durumda. Kimileri telefonunda interneti, kimileri bilgisayarında interneti, kimileri ise tabletinde interneti kullanıyor.

vınn_kurulum_5

Peki genel olarak evimizde kullandığımız internette nasıl bir teknoloji kullanıyoruz. Taşınabilir bir internet mi yoksa sabit bir internet mi. Burada taşınabilir internetten kastım tabi ki tüm GSM firmalarının çıkarmış olduğu mobil internetler.

Turkcell’ in Mobil İnternetine vermiş olduğu isim 3G Vınn. Biz bugün sizlere 3G Vınn’ ı bilgisayarımıza nasıl kuracağımızı ve vınn ile internete nasıl bağlanılacağını anlatmaya çalışacağız.

Turkcell 3G Vınn Kurulumu

Turkcell Bayisinden almış olduğumuz 3G vınn’ ı mobil internet modemimizi bilgisayarımızda bulunan herhangi bir usb porta takarak bekliyoruz. Birkaç saniye sonra karşımıza 3G vınn kurulumunun setup yani kurulum penceresi çıkacaktır. Bu kurulum bir kez yapılacak ve bundan sonra sadece şifremizi girerek internete bağlanabileceğiz. Kuruluma karşımıza çıkan her soruya ileri seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.

vınn_kurulum

Bitir seçeneğinden sonra 3G Vınn açılacaktır bekleyiniz.

vınn_kurulum_1

Bu aşamadan sonra erişim ayarları bölümü gelecektir. Burada siz herhangi bir ayar yapmayacaksınız. Erişim ayarları otomatik olarak gelmektedir. Bağlan seçeneğini tıklayıp devam ediyoruz.

vınn_kurulum_2

Son olarak karşımıza şifre ekranı belirecektir. Bu ekranda almış olduğumuz şifreyi girerek internet bağlantımızdaki son ayarı da yapıyoruz. Artık istediğiniz yerden internete bağlanabilirsiniz.

vınn_kurulum_4

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>