Ücretsiz CD DVD yazma Programı Easy Burner

Merhaba Arkadaşlar;

Birçok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarda cd veya dvd yazacağı, müzik cd si dolduracağı zamanlarda bilgisayarda hemen nero programını aramaktadır. Bilgisayar dünyasında nero CD DVD yakma konusunda oldukça başarılı bir kullanıcı kitlesi vardır. Ancak neronun ücretli olması ve seri numaralarının bulunamaması ya da kaçak ürün kullanmak istemeyenler gerçekten ücretsiz olan bir CD DVD yazma programına ihtiyaç duyabilirler.

Bugün sizlere hem kurulumunu hem de kullanımını tanıtacağım program tamamen ücretsiz ve Türkçe bir cd dvd yazma programı olan Free Easy Burner programı.

Free Easy Burner programı özellik bakımından Nero’ dan veya bir başka ücretli programdan çok da aşağı kalır cinste değil. Buna karşın ücretsiz olması ve çok küçük boyutta olup hemen indirilip hemen kurulabilmesi avantajları arasında.

Şimdi öncelikle Free Easy Burner’ ın kurulumuna ardından da kullanımına göz atalım.

free_easy_burner_2

Free Easy Burner Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle üreticinin kendi sitesine gidip programı indiriyoruz. Buyurun linki http://free-easy-cd-dvd-burner.en.softonic.com/

İndiridiğimiz programı her zaman program kurulumu yaparken yaptığımız gibi ileri seçenekleri ile devam ederek kurulumu tamamlıyoruz. Ancak Free Easy Burner’ ın kurulumunu yaparken programın yanında kurmak isteyeceği programlar çıkabilir. Aşağıdaki resimde görülmektedir. Bunların yanında bulunan tikleri kaldırırsanız gereksiz programları kurmamış olursunuz.

free_easy_burner_1

Free Easy Burner Nasıl Kullanılır?

Kurulum tamamlandıktan sonra programın kısayolu masaüstüne atılmış olacaktır. Bu kısayolu tıklayarak programımızı açıyoruz. 

free_easy_burner_3

Üstteki resimde de görüldüğü üzere program cd veya dvd taktığınızda boyutunu kendisi algılayarak otomatik olarak kendini ayarlamaktadır. Sizin ayrıca cd veya dvd seçmenize gerek yoktur.

Yazdırmak istediğiniz belgeleri boş olan alana sürükle bırak yöntemi ile taşıdıktan sonra sol tarafta bulunan menüden Yaz seçeneğini tıklayarak yazıma başlayabilirsiniz.

İmaj dosyası yazacak olanlar yine sol taraftaki menüden imaj oluştur seçeneğini, ses cd veya dvd si yazmak isteyenler de üst menüden Ses cd’ si simgesini, cd dvd kopyalamak isteyenler yine cd dvd kopyala seçeneklerini kullanmaları gerekmektedir.

Free Easy Burner kullanımı çok basit ve kolay olan ayrıca Türkçe menüsü bulunan bir cd dvd yazma programıdır.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>