Video Açılmama Sorunu ve Çözümü

Günümüzde video oynatıcılar bir hayli çoğalmakta. Çoğalmalarının başlıca sebepleri arasında ise düşük byte büyüklüğünde kaliteli görüntü verme amacıyla değişik formatların çoğalması. Örneğin internetten indirdiğiniz videolar sizin bilgisayarınızda bulunan video oynatıcılarda açılmayabilir. Ya da video açılır ses açılmaz.

Bu sorunun çözümü aslında çok basit. Bu şekilde bir sorunla karşılaşıyorsanız bilgisayarınızda güncellenmiş hali ile yeni bir video oynatıcınız yok demektir.

Bunun için yıllardır eskimeyen bir ücretsiz Video oynatıcı program var. “K-Lite Codec”

k_lite_codec

1. Öncelikle sitemizde her zaman belirttiğimiz gibi ücretsiz olan bu programı kendi sitesinden indirip takip etmemiz gerekir. O yüzden http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=7410&s=775&r=  bağlantısından programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.

2. Kurulum tamamlandıktan sonra oynatmak istediğimiz videoyu sağ tıklayıp birlikte aç diyerek K-Lite Codec Pack’ i seçip video nun bu programla açılmasını sağlıyoruz. Sorunumuz çözülmüştür.

***Not : Sık sık bu programı kendi orjinal sitesinden güncellemeniz tavsiye edilir.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>