Windows 8 Güncelleştirmeleri Kapayın( Resimli Anlatım)

Merhaba Arkadaşlar;

Windows 8 çıkmasına çıktı çok fazla da yaygınlaştı ancak hala kullanıcılar alışmakta zorluk yaşamaktadırlar. Windows 8′ de bulunmayan başlat menüsü vs. birçok yenilik kullanım kolaylığı sağlamasına rağmen kullanıcıların kafasını karıştırmış, alışmakta zorluk yaşamışlardır.

Her yeni çıkan işletim sisteminde ufak tefek sıkıntılar yaşanabilmektedir. Windows 8 ‘de de güncelleştirmelerle ilgili sıkıntılar bulunmaktadır. Örneğin bir bilgisayarda şahit oldum bilgisayar güncelleştirme yaparken belirli bir yüzdeye kadar geliyor ve o yüzdeden sonra yeniden başlıyor.

Sürekli aynı şeyi tekrarlayan bu tarz durumlarda windows 8 i yeniden kurmanız gerekebiliyor.

Bu gibi durumları hiç yaşamamak için çok kritik güncelleştirmeler olmadığı sürece ya da sizin için gerekli olan bir güncelleştirme olmadığı sürece güncelleştirmeleri kapatmak en mantıklısı gibi görünmektedir.

Windows 8 Güncelleştirmeleri Nereden, Nasıl Kapanır?

Denetim masasından windows 8 güncellemelerini açıp kapatabilirsiniz. Yapacağınız işlemler;

Denetim masasına girişin çok fazla yöntemi vardır. Ben bunlardan bir tanesi olanı anlatacağım. Klavyemizde bulunan windows tuşu ile l tuşlarına basarak sağ tarafta açılan pencereden denetim masasını tıklıyoruz.

windows8_gunceleme_1

Sol üst köşede sistem ve güvenlik yazan yeri tıkladıktan sonra karışımıza update / güncelleştirme bölümü gelecektir. Aşağıdaki resimde de görülen otomatik güncelleştirmeyi aç veya kapat seçeneği tıklanarak güncelleştirmeleri açabilir ya da kapatabilirsiniz.

windows8_gunceleme_2

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>