Windows 8′ inize Başlat Menüsü Ekleyin

win8_baslat_3

Windows 7′ den sonra dokunmatik tablet bilgisayar ve notebookların çıkmasıyla windows ihtiyaçları karşılamak için Windows 8′ i çıkardı. Windows 8 dokunmatiğe uyumu harika karşılandı. Açılış ve kapanışı çok hızlı. Ancak tüm kullanıcılar tek bir noktada ısrarla birleştiler.

Bu bilgisayarın başlat menüsü nerede? Evet hemen hemen her kullanıcının ısrarla geri istediği başlat menüsü maalesef windows 8 de yoktu.

Ancak yazılım şirketleri bunu da düşünerek gerekli ücretli gerekse ücretsiz bir çok program çıkardılar başlat menüsünü windows 8 e eklemek için.

Şimdi Windows 8 e başlat menüsünü nasıl ekleyeceğimizi göstereceğiz.

İnternette arattığınız zaman kolaylıkla bulabileceğiniz Start 8 isimli programı indiriyoruz. Programın artık elinizde olduğunu varsayarak indiridiğiniz programa sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır diyoruz.

win8_baslat_1

Programımız otomatik olarak yüklenecektir lütfen yeniden başlatınız. Yeniden başlatma bittikten sonra, Windows 8 Başlangıç ekranını kapatalım. Programımızı kurduktan sonra aşağıdaki resimde bulunan en alttaki seçeneği seçiyoruz ve tamam diyoruz. Bu seçenek “Oturumu açtığımda otomatik olarak Masaüstüne Git”‘ dir.

win8_baslat_2

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>