Windows 8’inizi Yeniden Yükleyin

windows8

Artık yeni bilgisayarların windows 7 ile gelmiyor. Hemen hemen tüm bilgisayarlar windows 8 yüklenmiş olarak geliyor. Sizin yapmanız gereken tek şey zaten kurulu olan bilgisayarda temel bilgisayar ayarlarını, kişiselleştirmeleri yapmak.

Peki bilgisayarımızı aldık, kurulumunu tamamladık ancak belirli bir zaman sonra virüs ya da herhangi bir zararlı yazılım sebebiyle ağırlaştı. Antivirüs programları ile sorunu halledemedik, bir sürü de istemediğimiz program doldu vs. Binbir türlü sebep derken bilgisayarımıza format atmak istiyoruz.( Halk dilindeki tabirle)

İşte Windows aslında 7 işletim sistemi ile başlattığı sıfırlama olayını windows 8 de ilerletmiş ve kusursuz bir sıfırlama menüsü oluşturarak bizi bilgisayarcıların elinden kurtarmış.

Peki windows8 de bilgisayarımızı ilk günkü aldığımız haline nasıl geri getiririz. Windows 8 i nasıl sıfırlarız.

Öncelikle faremizi ekranın sağ alt tarafına götürelim ve Charm Bar denilen öğeyi çıkaralım ve oradan da bilgisayar ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayalım.

windows8_sifirlama_1

Karşımıza çıkan pencerede genel sekmesinde “Her şeyi kaldırın ve Windows u yeniden yükleyin” yazısı altındaki “Başlayın” a tıklıyoruz.

windows8_sifirlama_2

Konunun başında anlattığım tüm kişisel ayarların silineceğini belirten bir yazı alacaksınız “İleri” diyoruz.

windows8_sifirlama_3

Bir sonraki ekranda dosyaları tutmayla ilgili bir seçenek geliyor seçim size kalmış ancak tümüyle ilk güne döneceksek ” Sürücüyü Tümüyle Temizle” seçeneğini seçelim. Tüm bu işlemler yapılırken bilgisayarınızın şarja takılı olması gerektiğini unutmayalım.

windows8_sifirlama_4

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>