Xp Kullananlar Bu Habere Dikkat

Üzerine Vista, 7 ve ardından 8 işletim sistemlerinin çıktığı Windows XP artık emekliye ayrıldı. Microsoft artık Windows Xp yi desteklemeyeceğini ve onun için yeni güncelleştirmeler yayınlamayacağını açıkladı.

 windows_xp_oluyor_1

Windows’ un bu zamana kadar en çok kitleye hitap eden işletim sistemi olan XP artık virüslere ve sanal saldırılara karşı korumasız hale gelecek. Xp kullanıcıları için oldukça kötü bir haber olan bu uygulama hackerlar için ise sevindirici oldu.

Hala xp kullanmaya devam edecek olan kullanıcılar için önerimiz güvenlik sistemlerini bir kez daha gözden geçirip güvenlik yazılımı satın almaları yönünde olacaktır.

Ayrıca Microsoft gibi bir devin işletim sisteminden kendi elini çekmesi yazılım geliştiren şirketler için de yenilik anlamına gelmektedir. Artık çoğu yazılım şirketi programları için olan xp desteklerini yavaş yavaş piyasadan çekeceklerdir.

Bu Yazıyı Paylaş...

Yayın Tarihi Yazar: BilgeSite

Yorum Yaz

Kategori: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>